SNEZENKA
ubytovani v soukromi
SPORT
[na úvod]

Běžecké trasy

Orlické běžkařské tratě nabízí maximální komfort. Jsou pravidelně udržované, nenáročné terénem a na hřebenu poskytují lyžařům skvělý výhled. Tratě mají úhrnem víc než 50 km a můžete si vybrat z několika tras a okruhů. Cestou budete míjet rozhledny, bunkry, postavené ještě před druhou světovou válkou nebo malou kapličku. Trasu si můžete naplánovat tak, abyste v její polovině nebo na konci spočinuli v příjemné restauraci, zkusili si zátěžové stoupání nebo si zvolili takovou trasu, na které vás čekají jen rovinky a sjezd.

Cyklotrasy

Orlické hory nabízí svým návštěvníkům velké množství značených cyklotras. Pro jejich pohodlí od května do září jezdí po horách každý pátek, sobotu, neděli a ve svátek cyklobusy. Od roku 2009 zajíždí až do Polska. Vybrali jsme pro Vás několik tras, které prochází přímo Deštným v Orlických horách.

Sjezdové lyžování

Lyžařské středisko Deštné v Orlických horách nabízí ideální podmínky pro rodiny z dětmi od prosince do dubna každého roku. Sjezdové tratě v areálech Marta I a Marta II jsou kompletně pokryty umělým zasněžováním a pravidelně upravovány. Krásné možnosti skýtá také večerní lyžování, které v sezóně v provozu každý den do 18 h do 21 h.

Snowpark

Od roku 2007 je v areálu Marta v provozu snowpark. Svým návštěvníkům nabízí velké množství překážek. Své skoky si můžete vyzkoušet na railech - lámačce, bedně, rovném railu, duze, kládě, céčku, dvojtém dvotrubku, rovných skocích a step-upu.